Ortaokul

Hedefleri Yüksek Olan Okul!

 

        Sevgi ve hoşgörünün bilim, sanat ve spor eğitimiyle birleştiği Özel Saygın Kolejinde kişisel farklılıklara saygılı ,çağdaş ve demokratik bir ortamda eğitim vermeyi amaçlamaktayız. Akademik ağırlıklı bir okul olmamızın yanı sıra butik okul olmanın avantajlarını da kullanarak etkin rehberlik ve ölçme değerlendirme çalışmalarımız ile öğrencilerimizin her türlü gelişimini desteklemekteyiz. Branşlarında uzmanlaşmış, nitelikli, dinamik bir öğretmen kadrosuyla öğrencilerimizi bir üst eğitim kurumuna hazırlıyoruz. Bunu yaparken de sosyal sorumluluk projeleri  ve farklı öğrenme biçimlerini destekleyen çalışmalar yaparak akıllı tahta ve bilgisayar destekli eğitim ortamında uyguladığımız bilim, sanat ve yabancı dil etkinliklerimizle hedeflediğimiz başarıya ulaşıyoruz.

           5,6,7 ve 8. sınıflarımıza uyguladığımız haftalık Konu Tarama Testleri ile yılda otuz dört adet  KTT, yıl içerisinde belirli periyotlarla tüm sınıflarımıza uyguladığımız toplam 9 adet Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS) ile öğrencilerimizdeki eksiklikleri belirleyip çıkan sınav sonuçlarına göre sınıf seviyelerine uygun kurs programları planlanmaktayız.

           Okulumuzda LGS çalışmaları 7.sınıftan itibaren başlamakta ve yaz döneminde hızlandırma programı olarak devam etmektedir. 8.sınıf  öğrencilerimize ise her hafta sonu uyguladığımız LGS deneme sınavları, sınava 2 hafta kala her gün uygulanmakta ve  hazırladığımız özel programlarla öğrencilerimizin sınava hazır hale gelmeleri sağlanmaktadır.

       İyi bir üniversite kazanma hedefiyle ve iyi bir lisede okuma bilinciyle yola çıkmış tüm ortaokul öğrencilerimize hafta içi uyguladığımız etüt programları ile öğrencilerimizin yeni nesil soru çözümü becerisi kazanmaları sağlanmaktadır.

       Okulumuzda uyguladığımız ve öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi gösterilen Kamp 500 uygulamamız ve öğrencilerimizin derslerdeki tutumunu A’dan Z’ye değerlendiren Mercek sistemimizle hedeflediğimiz başarıya emin adımlarla yaklaşıyoruz.

Öğrencilerimize haftanın 6 günü sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif  alanlarda  gerekli tüm imkân ve desteği veriyoruz. Yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri,kendilerini geliştirebilecekleri bireysel veya  ekip çalışmalarıyla sosyal beceri kazanabilecekleri ortamı sağlayarak öğrencilerimizin bedenen, zihnen ve ruhen sağlıklı, yaratıcı ve üretken bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz.

       Kısacası öğrencilerimizi hayattan koparmadan hayata hazırlıyoruz.