Okulumuz

Bir öğretmen hayattan ne bekler?

Bir vatansever ülkesi için ne veya neler yapar?

Eğitime gönül vermiş iki genç insanın bir araya gelmesi ile küçücük bir ofiste bir avuç hevesli öğrenci ve fedakar öğretmenlerini buluşturmalarıyla Saygın Özel Ortaokulu’nun temelleri atıldı dersek yanılmış olmayız. 2017 yılının Ağustos ayında atılan bu güzel adım bugün bizleri siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimizle okulumuzda buluşturdu.

Öğretmen olan iki çocukluk arkadaşının özel okul açma hayalleri ile başlayan bu yolculuk kimi zaman sancılı ve yorucu geçse de eğitim meşalesini taşıma aşkı her zaman üstün geldi. Bu sorumluluğun bilinciyle ve Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimde heba edilecek tek bir birey dahi yoktur.” Sözünün derin anlamını kavramış olarak öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini ve kazanımlarını hem nitelik hem nicelik olarak arttıracak çalışmalar yapmaya, sürekli yenilenen dünyanın teknolojinin ve çevre koşullarının ışığında gelişimimizi her gün daha arttırmaya önem veriyoruz.

Kurumumuzda uygulanan Rehberlikli Butik Eğitim Sistemini açmak gerekirse öğrenci ve veli arasında eğitim anlamında bir köprü görevi görerek verimlilik açısından iletişimi güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciyi her alanda takip eden eğitimcilerimiz öğrencimiz ve velimizle uygun olacak en doğru stratejiyi her bir birey için tek tek göz önünde bulunarak daha iyi nasıl olabilir sorusuna cevap bulmaya çalışmaktadır. Saygın Özel Ortaokulu olarak öğrencilerimizin yapabileceklerini en iyi şekilde yakalayabileceklerine ve kapasitelerini zorlayarak kendilerini gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Bu yarışta onlara kaliteli, güvenilir, özgür ortamlar hazırlamak için istekli ve fedakar eğitim kadromuzla her zaman yanlarında en büyük destekçileriyiz.

Saygın Özel Ortaokulu olarak öğrencilerimizi Atatürk ilke ve devrimlerine ayrıca anayasada bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerine benimseyen, koruyan ve geliştiren ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insanı haklarına saygılı demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar olarak yetiştirmek en büyük amacımızdır.

Saygın Koleji 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Kurucuları Öğretmen Olan ve Eğitim Dönemine başlayan toplam 48 sınıf  bunlarla beraber ortak kullanım alanları olan Fen Bilgisi Laborotuvarı, Spor Salonu, Görsel Sanatlar atölyesi, Müzik atölyesi, Yemekhanenin, Kafeteryalar içinde bulunan binamız ve öğrencilerimizin özgürlüklerini doyasıya yaşamaları için büyük bir bahçeye sahip okulumuzla hizmet vermekteyiz.

Şehrin içinde güvenli bir okul ortamı, güvenle teslim edebileceğiniz bir konumda ulaşım sıkıntısı yaşamadan ulaşabileceğiniz yerdeyiz.

Şu an Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak faaliyet verdiğimiz yerdeki yan tarafımızda bulunan hizmet alanında ilerleyen süreçte Okul Öncesi ve İlkokul kısımlarının açılması planlanmaktadır. Erken kayıt için kurumumuzu ziyaret ederek bilgi ve fiyat alabilirsiniz.