Kurucularımızdan

1 Eğitime bakış açımız; öğretmenlerin sahip olduğu hayaller üzerine yola çıktı.Bizim seneler evvel eğitim ve öğretime bakış açımız sevdiğimiz öğretmenlik mesleğini sevdiğimiz şekil de yapmaktı ve halen de bu şekilde devam etmekteyiz.Bunun üzerine küçük kağıtlara yazılarak oluşan Rehberlikli Butik Eğitim Sistemi belki de bizi buraya getiren en büyük etkendir. 

Rehberlikli Butik Eğitim Sistemini açıklamak için belki de satırlar yeterli olmayacak ama şöyle özetleyebiliriz: " Öğrencinin Kalbine Dokunursanız Zaten Zihni Sizi Takip Eder. "  cümlesiyle açıklarsak çok da yanılmış olmayız.Sonuçta Öğrencilerimizin yanında ömür boyunca ailesi olamayacağı düşünülürse; Öğrencilerimiz kendi ayakları üzerinde durup mücadele eden mutlu bireyler olması bizim açımızdan da çok değerlidir.Bizimle beraber olan öğrencilerimiz en baştan itibaren Ülkemizin gerçeği olan  Üniversite Sınavına yönelik çalışmalarla ilerlemektir.Bunu da Üniversitenin veya öğrencimizin isminin önüne gelecek olan ünvanın bir ihtiyaç mı yoksa değil mi sorusuna alacağımız cevaplarla  yapacağız. Bugün hem Kolejimizde hem de Kurslarımızda Akademik olarak iddiamızı kaçınmadan söyleyebiliriz.Bunun en büyük nedeni de işlerin başında bizzat bizim bulunup, takip etmemizden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Siz Sayın Veli ve Öğrencilerimize bizimle geçirdiğiniz veya geçireceğiniz süreçte hayal satmak yerine hayaller kurup her bireyi kendi sorumluluklarını bilen ve kendisi için çaba gösteren, ailesini ve ülkesini seven bireyler halinde görmek esaslı amacımızdır.

" İyi İnsanları, İyi Yerlerde Görmek dileğiyle.....Saygılar.

 

Özel Saygın Okulları Kurucuları