12. Sınıf Öğretim Programı

12.Sınıf Öğretim Programı 

 

         15 Senelik Matematik Fen Evi Tecrübesiyle Sınav Gruplarına Çok farklı şartlarda butik eğitim olanaklarını sunuyoruz. Akademik alandaki tecrübelerimiz yanı sıra 15 senedir bizimle beraber büyüyen ve gelişen Rehberlikli Butik Eğitim Sistemiyle Öğrencilerimizi Merkezi Sınavlara hazırlıyoruz. Merkezi Sınavın adı seneler içinde değişse de ülkemizin gerçeği olan Merkezi Sınav Sistemi değişememektedir. Bu sorunu oturup konuşmak yerine Soruna kendi bakış açımızla çözümler üretip, uygulamaktayız.
 
TYT-AYT (YKS) Üniversiteye Geçiş Sınavı Hazırlık Programı
 
- 6 Tam Gün Eğitim:
Öğrencilerimiz 09.10–18.00 arasında hem etüt hem okul şeklinde öğretim görmektedir.
Cumartesi günleri 09.00–16.30 arasına etüt programı görmektedirler.Ayrıca ihtiyaç halinde pazar günleri de destek olmaktayız.
Bütün Sınav Branşlarında Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat/Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe derslerden fazladan etütler ve dersler yapılmaktadır.
 
- Sınavlar:
Öğrencilerimiz her hafta iki deneme sınavı olup, sonrasında eksikleri doğrultusunda birebir dersler almaktadırlar.
 
- Eksik Belirleme Sistemi:
Öğrencilerimiz oldukları sınavlar doğrultusunda sınıf ortalamalarının altında kaldığı derslerde zorunlu birebir derslere alınırlar.
 
-Rehberlik Sistemi:
Sınıf Rehber Öğretmenlerinin her an ulaşılabilirliği, kendi sınıfındaki bütün öğrencilere ilk çözüm kapısı olması, ilgi ve alakanın üst seviyede olması öğrenci motivasyonu ve sorunlara çözüm bulmada etkili olmaktadır.
 
-Veli Takip Sistemi (Eyotek Bilişim Sistemi):
Velilerin Öğrencilerinden haberdar olması ve kurumun yaptıklarından bilgili olması öğrenci gözünde bir denetim mekanizması oluşturmaktadır.
 
-Sınırsız Kaynak İmkanı:
 Öğrencilerimize ekstra sorun bankaları, konu anlatımlı kitaplar, özel hazırlanmış föyler, deneme sınavları, quizler, sınav kaynak kütüphanesi imkanları ile dışarıdan kaynak ihtiyacı duymamaktadır.
 
-15 Kişilik Sınıflar:
Öğrencilerimiz en fazla 15 kişilik sınıflarda kendi seviyelerine yakın öğrencilerle bir arada butik eğitim görmektedir.
 
- Muhakeme (Yorumlama) Dersleri:
Öğrencilerimize yeni sınav sistemi eşliğinde muhakeme kabiliyetlerini geliştirici dersler ve semineler düzenlenip sene boyunca devam etmektedir.
 
-Öğretmen Kadrosu:
En az 4 yıl, en fazla 17 senedir Öğrencileri Hem Sınava hazırlama hem de motivasyonu sağlama konusunda uzmanlaşmış Mesleğini seven Öğretmenler kadrosu ile Butik Eğitim verilmektedir.

-Yaz Kursu:
Temmuz ayı içinde 3 haftalık yaz kursu ile öğrencilerimiz önlerinde bulunan merkezi sınava hazırlıklara başlar.Yaz kursu bitiminde deneme sınavı yapılarak, sürece hazırlık tamamlanır.

-Şubat Tatili Kursu:
Ara tatil dönemini 2 Haftalık süreçte öğrencilerimiz tatilin ilk haftası yoğun bir program ile karşı karşıya kalır.Hafta bitimi deneme sınavı ile son bulur.Tatilin ikinci haftası ara verilir.

-Dönem Başlangıcı:
Normal dönem başlangıcı sürecinden 1 ya da 2 hafta kadar önce dönem başlangıcı yapılarak.Öğrencilerin süreçte erken ve avantajlı olması sağlanır.

 
11. Sınıflar Öğretim Programını Görmek İçin Tıklayınız!