Kurucularımızdan Eğitim Sürecine Yönelik Açıklama

        Değerli Velilerimiz, ülkemizin yaşadığı bu zorlu süreçte bildiğiniz üzere Sayın Bakanımızın yaptığı açıklamayla beraber okullara mecbur sebeplerden dolayı 30 Nisan’a kadar ara verilmiştir. Bu süreci milletimizin her ferdi sıkıntılarla geçirmektedir. Fakat bizim milletimiz daha önce de zorlu süreçlerin üstesinden gelmiştir. Milletimizin şimdi de bu zorlu sürecin üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır.
 
        Özel Saygın Okulları ailesi olarak yaşanan bu sürecin öncesinde gerekli tedbirlerimizi alarak planlamamızı yaptık. Öncelikle hazırladığımız 5 haftalık planlamayı sizlerle paylaşacağız. Eğitim-Öğretime verilen bu arada çeşitli platformlardaki dijital içerikleri ve kendi sistemimiz içerisindeki online kaynakları kullanacağız. Okullarımızın kendine has takip kültürünü uygulayarak ve aynı zamanda iletişim halinde kalarak sizlere ‘’Uzaktan Butik Eğitim’’ sistemine geçeceğimizi bildirmek isteriz. Uzaktan Butik Eğitim Sistemi içerisinde konu anlatımlarıyla, online sınavlarla, dijital kaynak takviyesiyle ve her an ulaşılabilecek rehberlik servisi ile öğrencilerimizin yaşanan bu kriz sürecini fırsata çevireceğine eminiz.
 
       Okulumuzda bulunan tüm öğrencilerimiz yaşanan bu arada ‘’Uzaktan Butik Eğitim Sistemi’’ ile merkezi sınavlarına hazırlanmaya devam edecektir. Eğitim-Öğretime verilen ara bittikten sonra öğrencilerimizin hafta sonu, hafta içi telafi ve tekrar dersleri ile eksiklerini kapatmayı hedefliyoruz. Merkezi sınavların ertelemesinden dolayı okulumuz ve öğretmenlerimiz sınav tarihinden bir gün öncesine kadar yüz yüze eğitime devam ederek öğrencilerimizi merkezi sınavlarla ilgili hedeflerine ve hayallerine ulaştırmaya çalışacaktır ayrıca Eğitim-Öğretime verilen aradan sonra ise kaldığımız yerden devam ederek Eğitim-Öğretim süresini yaz aylarına da uzatarak öğrencilerimizin bundan önce alamadığı tüm ders içeriklerini ve okul hizmetlerini (yemek, servis, özel ders) eksiksiz alacağını sizlere bildirmek isteriz. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Okullar Dernekleri Konfederasyonu da sürecin telafisinin bu şekilde devam ettirilmesine yönelik resmi açıklamasını yapmıştır. (24 Mart 2020 Türkiye Özel Okullar Dernekleri Basın Bülteni)
 
        15 senedir olduğu gibi biz iki öğretmenin verdiği mücadele bugünkü koşullarda da pes etmeyerek aynı heyecan ve idealistlikle devam etmektedir. Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışan tüm takım arkadaşlarımızı korumaktır.
 
        Bu salgın süresince kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz. Güzel günlerin yakın olacağına inancımız tam olarak sizleri sevgi, sağlık ve huzurla selamlıyoruz.
 
#evdekalTürkiye #Hayatevesigar
 
                                      Abdurrahim Aykut Anlar – Ali Haydar Evin
                                              Özel Saygın Okulları Kurucuları